Siltumsūkņa izvēle

Kāds ir labākais siltumsūknis? Šis objektīvs pirkšanas ceļvedis palīdzēs jums sakārtot iespējas, lai jūs varētu pieņemt apzinātu lēmumu.

Tā kā siltuma sūkņi ir salīdzinoši efektīvi silda un atdzesē māju, pēdējos gados tie ir ievērojami pieaudzuši. Diemžēl, lai gan lielākā daļa cilvēku saprot, kā darbojas krāsnis un gaisa kondicionētāji, viņi mazāk pārzina siltuma sūkņus.

Šis pirkšanas ceļvedis var palīdzēt jums kļūt daudz iepazinušies ar viņiem, cerot, ka, ja jūs ejat siltuma sūkņa uzstādīšanas ceļu, iespējams, jūs varat ievērojami ietaupīt enerģiju. Un, ja jūs to instalējat ar Energy Star apzīmējumu, jūs varat pretendēt uz nodokļa atlaidi 300 ASV dolāru apmērā.

Līdzīgi kā gaisa kondicionieris, siltumsūknis izmanto saldēšanas principus, nevis degvielas sadegšanu gan siltuma, gan vēsuma apstākļos. Dzesēšanas režīmā tas darbojas gandrīz tieši tāpat kā gaisa kondicionieris, no siltuma no iekšpuses izvelk un izslēdz ārā. Taču, pārejot uz sildīšanas režīmu, tas apgriež šo procesu, piespiežot siltumu pat no aukstā āra gaisa līdz siltām iekšējām telpām.

Vai siltuma sūknis ir piemērots jūsu mājās?

Neatkarīgi no tā, vai siltumsūknis ietaupīs jūsu naudu par rēķiniem par enerģiju, tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp jūsu klimata, degvielas veida, kas dominē jūsu reģionā, kā arī izolācijas apjomu un citas energoefektīvas funkcijas, kas jums ir pieejamas jūsu mājās.

Siltumsūkņi nav lieliski aukstā klimatā. Tie ir visefektīvākie enerģijas taupīšanas režīmā apkures režīmā. Aukstajā klimatā tomēr jūsu mājā ir nepieciešams vairāk siltuma, jo temperatūra ārā samazinās, bet siltumsūknis strādā mazāk efektīvi zemās āra temperatūrās. Zem temperatūras, kas pazīstama kā “līdzsvara punkts”, parasti ir no 30 līdz 45 grādiem F., ir nepieciešams papildu siltums, un tas nozīmē, ka dārga elektriskā apkure sākas.

Aukstajā klimatā vispārējā gudrība ir šāda: ja jums ir pieejama dabīgā gāze, iespējams, ir lietderīgi sildīt un atdzesēt ar parasto gaisa kondicionēšanas un gaisa kondicionēšanas sistēmu. Dabasgāze, kas nepieciešama gāzes krāsnīm, tradicionāli ir bijusi efektīvāka un lētāka degviela nekā elektroenerģija, lai arī tas ne vienmēr notiek. Plašāku informāciju par tradicionālajām krāsnīm skatiet sadaļā Kurināmā iegāde.

Bet ziemeļaustrumos vai citos reăionos, kur degviela vai elektriskais pretestības siltums ir lielāka norma, siltumsūknis var sasniegt ievērojamus ietaupījumus. Lai gan elektriskās pretestības krāsns ir daudz lētāks, nekā siltumsūknis, siltuma sūknis var piegādāt 1 1/2 līdz 2 1/2 reizes vairāk siltuma ar tādu pašu enerģijas daudzumu atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem, mājām un konkrētā sistēma.

Pareizais veids, kā izlemt vispiemērotāko veidu apkurei un dzesēšanai jūsu mājās, ir veikt ekonomisku analīzi, kuras pamatā ir sistēmas pirkuma cena un efektivitāte, degvielas izmaksas un jūsu mājas siltuma / dzesēšanas prasības. Paturiet prātā, ka, ja jūs nomainīsit esošu piespiedu gaisa krāsni un gaisa kondicionieri ar siltumsūkni, var būt nepieciešams arī nomainīt kanālu. Siltumsūkņiem parasti ir nepieciešami lielāki cauruļvadi.

Siltuma sūkņa efektivitātes vērtējumi

Visām apkures un dzesēšanas iekārtām ir federāla etiķete “Energy Guide”, kas nosaka vienības energoefektivitāti gan dzesēšanas, gan sildīšanas režīmos. Šie reitingi ir balstīti uz relatīvo mērogu; tie ļauj jums uzzināt, kā konkrēts modelis ir salīdzināms ar citiem mazu un augstu efektivitātes modeļiem.

Kas ir SEER vērtējums? Ražotāji parasti izmanto divus indeksus, lai mērītu sezonālo energoefektivitātes novērtējumu (SEER) dzesēšanai un apkures sezonālās efektivitātes koeficientu (HSPF). Abi ir sasniegti, izmantojot izsmalcinātu pārbaudi un atspoguļo sniegumu visā sezonā.

SEER novērtē siltumsūkņa efektivitāti gaisa kondicionēšanas (dzesēšanas) režīmā. Attiecību aprēķina, pamatojoties uz radīto dzesēšanas daudzumu (mērot BTU), dalot ar elektroenerģijas daudzumu, ko izmanto dzesēšanas sezonā. Augsts SEER vērtējums norāda uz energoefektīvāku vienību.

Minimālās SEER prasības. Amerikas Savienotajās Valstīs gaisa kondicionēšanas sistēmām jābūt ražotām ar minimālo SEER par 13. HSPF ir svarīgāks skaitlis, kad runa ir par mājas sasilšanu. Tas būtībā ir tāds pats kā SEER, bet novērtē papildu enerģijas patēriņu, piemēram, atkausēšanu vienībā ziemā un rezerves siltuma prasības. Energy Star kvalitātes siltumsūkņi ir augstāki SEER un HSPF nekā standarta modeļi; Rezultātā tie ir aptuveni par 8 procentiem efektīvāki nekā standarta jaunie modeļi un par 20 procentiem efektīvāki nekā vecāki modeļi.

Efektīva siltuma sūkņa iespējas

Kas padara vienu siltumsūkni efektīvāku par citu? Atbilde ir tāda, ka viņiem ir dažādas iespējas, kuras izmanto modernu tehnoloģiju, lai sildītu un piegādātu kondicionētu gaisu. Piemēram, visefektīvākos siltumsūkņos ir mainīgas jaudas vadība. Tā vietā, lai visu laiku darbinātu sistēmu pie pilnas ietilpības, šīs vadības ierīces koordinē kompresoru un pūtēju, lai jebkurā brīdī pielāgotos jūsu mājas apkures un dzesēšanas prasībām. Tā kā viņi reti darbojas ar pilnu ātrumu, šie siltumsūkņi ir klusāki, nemaz nerunājot par to, ka viņi ietaupa naudu pār tālsatiksmes transportu.

Zonēta apkure un dzesēšana

Zonētā apkure un dzesēšana ir viens no jaunākajiem efektīvākajiem enerģijas patēriņa jēdzieniem. Izmantojot zonētu sistēmu, jūs varat patstāvīgi kontrolēt gaisa plūsmu, kas tiek sūtīta uz dažādām jūsu māju telpām vai zonām, vadot apkuri vai dzesēšanu, kur to vēlaties dažādos laika periodos. Lai tas būtu iespējams, sistēmai ir nepieciešams īpašs daudzcentru programmējams termostats un daži motorizēti amortizatori.

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, gaisa apstrādes ierīces jauda ir mainīga. Faktiski vislabāk ir tas, ka to var kontrolēt bezgalīgā ātruma diapazonā, automātiski pielāgojot apkuri vai dzesēšanu, kas tiek piegādāta visā mājā, atkarībā no vajadzības. Ja jums ir siltumsūkņa tirgus, ir vairāki jauninājumi, lai meklētu, ka ir ievērojami uzlabota siltumsūkņa efektivitāte:

Divu ātrumu kompresori

Divu ātrumu kompresori ļauj siltuma sūkņiem atdzist vai sildīt tikai tādā apjomā, kāds nepieciešams jebkurā brīdī, bet siltumsūkņi ar standarta kompresoru var darboties tikai ar maksimālo ietilpību. Šī funkcija ne tikai ietaupa enerģijas izmaksas, bet arī samazina kompresora nolietošanos. Ja jums ir liela mājas ar zonu kontroles sistēmu, divu ātrumu siltumsūknis, kas ir pievienots automātiskajiem amortizatoriem, ļaus jums saglabāt dažādas telpas dažādās temperatūrās.

Mainīgas ātruma motori

Maināmie ātruma vai divu ātrumu motori pūtējiem, ārējiem ventilatoriem vai abiem palīdz uzturēt vienmērīgu un ērtu gaisa ātrumu, kā rezultātā tiek ietaupīts jūsu komunālo pakalpojumu rēķins. Papildu ieguvums ir trokšņa samazinājums, jo ventilatoram nav jābrauc pie pilna ātruma.

Super augstas efektivitātes siltuma sūkņi

Ļoti augstas efektivitātes siltumsūkņi ir aprīkoti ar “desuperheater”, kas sūkņa dzesēšanas režīmā izmanto siltuma daudzumu, lai sildītu ūdeni ar ātrumu divas līdz trīs reizes ātrāk nekā parasts ūdens sildītājs. Ritināšanas kompresori, atšķirībā no standarta siltumsūkņiem izmantotajiem virzuļu kompresoriem, veic labāku darbu, piespiežot dzesējošo vielu mazākos un mazākos apgabalos. Tas ne tikai nodrošina ilgāku un klusāku ekspluatācijas laiku, bet arī nodrošina 10 līdz 15 grādus F. siltāku gaisu apkures režīmā.

Rezerves degļi

Papildus elektriskajiem pretestības sildītājiem kā rezerves aukstā laikā siltumsūkņus var papildināt ar degļiem, kas darbojas ar vairākiem dažādu veidu degvielām. Rezerves degļi atrisina siltuma nodrošināšanas problēmu ļoti aukstā laikā un samazina elektrības izmaksas. Nedaudziem siltuma sūkņu ražotājiem vienā siltumā ir iekļauti abi siltumapgādes veidi, bet divām mazākām sistēmām var būt vienādi gaisa vadi. Šāda veida sistēma var ietaupīt enerģijas izmaksas atkarībā no tā, cik dārga degvielas patēriņš jūsu reģionā tiek salīdzināts ar elektroenerģiju.

Siltuma sūkņa troksnis

Izvēloties siltuma sūkni, meklējiet ierīci ar āra skaņas nomināli mazāk par 7,6 bels (76 decibeliem). Sazinieties ar izplatītāju arī par trokšņu samazināšanas platformu un skaņu ekrānu pieejamību.

Siltuma sūkņa izmēru noteikšana

Lielākā daļa siltumsūkņu ražotāju ražo dažāda izmēra produktus atkarībā no gaisa daudzuma, ko tie pārvieto. Vienības ir apzīmētas ar “tonnām” – mērījumu, kas sākotnēji bija norādīts uz ledus daudzumu, kas vajadzīgs, lai atdzesētu līdzvērtīgu gaisa daudzumu. Tipiski mājas izmēri svārstās no 1 1/2 līdz 5 tonnām.

Lai gan sistēmas izmēru noteikšana būtu jāpārstrādā profesionālim, jūs varat iegūt aptuvenu priekšstatu par izmēru, nosakot apmēram 400 kvadrātpēdas dzīvojamās platības uz tonnu vecākajās mājās, tādēļ 1600 kvadrātpēdu nams parasti prasītu apmēram 4- ton sistēma. Jaunas ēkas ar divvietīgu logiem un vairāk izolācijas var nokļūt ar mazākām sistēmām.

Materiālu cenas ir mazliet mazāk par 2000 dolāriem maziem, zemas efektivitātes modeļiem līdz 7500 $ augstākās klases augstas efektivitātes vienībām.

Siltuma sūknis dzesēšanas šķidrumos

Siltuma pārsūknē izmantotais siltumsūknis ir svarīgs apsvērums, pērkot jaunu modeli. Gandrīz visi lielākie siltuma sūkņu ražotāji tirgū šodien ir pārgājuši no R22, kas arī pazīstams kā freons un kas ir videi nekaitīgāki dzesējošie aģenti.

R22 dzesētājs ir hlorfluorogļūdeņražskābe, kas, kā zināms, noārda ozona slāni un var pakļaut zemei kaitīgu ultravioleto staru iedarbību no saules. Tas tiks pilnībā izbeigts no vietējā patēriņa līdz 2020. gadam. Līdz šim datumam R22 ir kļuvis arvien dārgāks, lai iegūtu, jo ražotāji pārtrauc ražošanu un esošie pārstrādātie krājumi samazinās.

Videi draudzīgi dzesētāji. Ir izstrādāti un ir pieejami citi nekaitīgi aukstumaģenti, taču ir svarīgi zināt, ka siltuma sūkņus, kas izmanto R22, nevar uzlādēt ar jaunākiem, drošākiem aukstumnesējiem, jo šīs sistēmas nav savietojamas.